Infolinka Košice +421 907 911 911

Super-Fyzio ® terapia

Super-fyzio ® terapia je fyzioterapeutická metóda vyvinutá spoločnosťou Vitare. Pozostáva z jednotlivých prvkov aplikovaných na presne určenú a zdiagnostikovanú časť tela. Diagnostika začína vstupným lekárskym vyšetrením pomocou špeciálnej termokamery, doposiaľ na Slovensku jedinej metódy, ktorá sa využíva na lekárske účely. Na základe výsledkov z termokamery a zhodnotenia zdravotného stavu klienta aj pomocou SOAP schémy, je Super-fyzio ® terapia aplikovaná na daný stav.

Pozostáva z:

To všetko je aplikované v priebehu 60 min. Výsledky v porovnaní s klasickou fyzioterapiou sú priam ohromujúce.

 

SM-systém

Liečba bolestí chrbtice, skoliózy chrbtice, výhrezu medzistavcovej platničky podľa MUDr. Richarda Smíška.

Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím platničky a skoliózou. Využívajú ju aj športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov.

Stabilizácia a mobilizácia chrbtice SM-systém, je možnosť ako aktívnym cvičením odstrániť bolesti chrbtice a pretaženie veľkých kĺbov. Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej a pomaly rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové skupiny. Natiahnutím chrbtice smerom hore uľavuje od bolestí chrbta, regeneruje platničky a kĺby.

Odborným základom metódy je špirálovito stabilizovaný pohyb, ktorý je potrebné vykonávať pravidelne a hlavne ho integrovať do každodennej pohybovej praxe. SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov.

 Hlavné indikácie sú:

 Hlavnými cieľmi cvičenia sú:

 SM-systém má v praxi tieto účinky:

Cvičenie je možné využiť napríklad aj v tehotenstve, jeho výsledkom je totiž obmedzenie rizík pri pôrode na minimum. 

SM systém je vhodný aj pre seniorov ako nácvik stabilnej chôdze, ktorej prínosom je aj prevencia pádov. 
SM systém sa využíva aj na kondičné prípravy športovcov, na tréning správnych pohybových stereotypov a tým zvýšenie výkonnosti športovca.

Cvičenie prebieha individuálne pod dohadom školeného cvičiteľa.